Dažnai užduodami klausimai

Klausimas

Jei keli eteriniai aliejai pasižymi panašiu poveikiu ir savybėmis, kaip pasirinkti tinkamiausią?

Atsakymas

Daugelis aliejų gali pasižymėti panašiomis savybėmis bei poveikiu. Jei nė vienam iš jų nesate jautrūs, tuomet rinkitės tą, kuris jums labiausiai patinka, kurio aromatas maloniausias. Ir priesingai. Kad ir kokių puikių savybių turėtų aliejus, nevartokite jo, jei jo kvapas jums nepriimtinas.

 

Klausimas

Ar galima eterinius aliejus tepti ant odos?

Atsakymas

Tiesiai ant odos galima tepti labai nedaugelį aliejų (pvz., levandų, ramunėlių, arbatmedžio). Kiti aliejai vartojami tik mišiniuose su baziniais aliejais. Kai kurie (pvz., daugelis citrusinių) gali didinti jautrumą saulei. Todėl prieš vartodami aliejų visada atidžiai perskaitykite informacinį lapelį, o iškilusius klausimus aptarkite su gydytoju, vaistininku ar aromaterapijos specalistu.

 

Klausimas

Kam eteriniai aliejai reikalingi patiems augalams?

Atsakymas

Kartais eteriniai aliejai apibūdinami kaip augalų metabolizmo pašaliniai produktai, tačiau tyrimai parodė, jog augalai juos naudoja savo reikmėms - eteriniai aliejai padeda privilioti naudingus vabzdžius, padedančius apdulkinti žiedynus, atbaido kenkėjus, o pačius augalus apsaugo nuo ligų. Ne visi augalai produkuoja eterinius aliejus, o kituose jų yra tiek mažai, kad išgauti pramoniniu būdu juos yra neįmanoma.

 

Savo klausmimus galite pateikti elektroniniu paštu -

biuras@naujojibarmune.lt