Baziniai aliejai

Kviečių gemalų

kvieciugem.jpg

Botaninis pavadinimas: Triticum vulgare


Kviečio grūdo gemale yra 6-10 % natūralaus aliejaus, kuriame labai daug (apie 250 mg/100 ml aliejaus) vitamino E, natūralaus antioksidanto, o tai ypatingas šio aliejaus privalumas. Šio aliejaus sudėtyje yra sočiųjų rūgščių (palmitino, stearino, lanolino), mineralų, leucitino. Tokios sudėties kviečių gemalų aliejus ypač naudingas sausos, sudirgintos, senstančios odos priežiūrai. Gerina medžiagų apykaitą, išlygina odą ir daro ją elastingą, lėtina odos ląstelių senėjimą.
Gali būti sėkmingai naudojamas tiek sausos, tiek ir riebios odos priežiūrai.  Ypač rekomenduojama tepti  jautrias odos vietas. Naudojamas sausų ir nugairintų lūpų masažui. Padeda greičiau gyti žaizdoms ir nudegimams. Galima naudoti masažui ir odos maitinimui (santykyje 1:10 su migdolų aliejumi).

Geriausia tepti ant drėgnos odos - tada aliejus susigeria geriausiai!

Galima rinktis rafinuotą arba nerafinuotą šaltojo spaudimo aliejų.

Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.