Baziniai aliejai

Sviestmedžių (Shea Butter)

sviestmedzio.jpg

Botaninis pavadinimas: Butyrospermum parkii

Augalo dalis: Vaisiai


Šie turtingos sudėties natūralūs augaliniai riebalai gaunami iš Afrikoje augančių sviestmedžių (Butyrospermum parkii) riešutų. Šį vertingą aliejų afrikiečiai naudoja nuo seniausių laikų.
Dėl savo sudėties (vitaminų ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų) sviestmedžio aliejus stipriai drėkina odą. Jis skatina ląstelių atsinaujinimą, minkština, maitina bei išlygina odą, saugo ją nuo kenksmingo aplinkos poveikio.
Specialistai sviestmedžio aliejų rekomenduoja odos apsaugai nuo UV spindulių poveikio, taip pat ir po saulės vonių kaip drėkinančią, minkštinančią bei maitinančią odą priemonę. Šis aliejus gali būti naudojamas ir labai jautrios odos (pvz., paakių) bei lūpų priežiūrai. Sviestmedžio aliejus taip pat rekomenduojamas sausų plaukų priežiūrai kaip drėkinanti, suteikianti sveiką blizgesį, maitinanti ir apsauganti nuo aplinkos poveikio priemonė (įtrinti ir palaikyti apie 1 val. prieš plovimą arba, kai plaukai ypač sausi, įtrinti plaukų galiukus ir po plovimo). Naudojant masažams, viso kūno odos priežiūrai, ne tik gerai veikia odą, bet ir atpalaiduoja raumenis bei skatina kraujotaką.
Sviestmedžio aliejus yra kietas, minkštėjantis 37 laipsnių temperatūroje.

Geriausia tepti ant drėgnos odos - tada aliejus susigeria geriausiai!

Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.