Baziniai aliejai

Medetkų

medetkos1.jpg

Botaninis pavadinimas: Calendula officinalis

Augalo dalis: žiedai

Gavimo būdas: maceracija


Nuo seno žinomi ir plačiai naudojami medetkų žiedų nuovirai, antpilai, ekstraktai, tepalai, pasižymintys priešuždegiminėmis savybėmis, antiseptiniu bei antioksidaciniu poveikiu.
Šis augalinis aliejus (angl. Calendula oil) gaunamas iš vaistinių medetkų žiedų maceracijos būdu genetiškai nemodifikuotų sojų (Glycine max) aliejuje (100 g žiedų / 1 kg aliejaus). Aliejus papilldomai praturtinamas vitaminu E (0,15 %), kuris atlieka ir stabilizatoriaus funkciją. Medetkų aliejus turi daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, ypač naudingų jautrios odos priežiūrai. Puikiai įsiskverbia į odą, drėkina, maitina ją, gerina odos mikrocirkuliaciją ir saugo nuo aplinkos poveikio bei išsausėjimo. Skirtas kasdienei odos priežiūrai, masažams, kaip sudėtinė odos priežiūros priemonių dalis. Specialistai medetkų aliejų rekomenduoja jautriai, į uždegimus linkusiai odai.

Geriausia tepti ant drėgnos odos - tada aliejus susigeria geriausiai!

Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.