Naujienos

Eterinių aliejų mišinys nuo vabzdžių

Botaninis pavadinimas: Cymbopogon flexuous herb oil, Caryophyllus bud oil, Mentha Arvensis herb oil


Artėjant vasarai ir atšilus orams, gamtoje vėl pasirodo uodai, mašalai, erkės ir kiti geliantys kraujasiurbiai, kurių įkandimai gali pridaryti nemažai nemalonumų. Siekiant apsisaugoti, šiais laikais siūloma daug įvairiausių priemonių. Viena iš jų - repelentai, t.y. preparatai, atbaidantys įvairius  vabzdžius ir apsaugantys nuo įkandimų. Tačiau dauguma cheminių repelentų gali turėti didesnį ar mažesnį toksinį poveikį žmogui. Anksčiau, iki atsirandant cheminiams preparatams, vabzdžiai buvo baidomi natūraliomis priemonėmis – aitraus kvapo augalais. Tačiau juos naudoti ne visada patogu, todėl dabar, ieškant natūralių apsaugos nuo vabzdžių priemonių, vis dažniau atkreipiamas dėmesys į eterinius aliejus (toliau – EA). Pastebėta, kad kai kurie aštresnio kvapo EA turi vabzdžius atbaidančių savybių. Vaistinėse siūlomi repelentai, pagaminti naudojant natūralias medžiagas, o tai ypač aktualu, jei norite apsaugoti vaikus. Šių priemonių pagrindinė sudedamoji dalis – aštraus kvapo citrinžolių ir kiti EA.

Natūralių vabzdžius atbaidančių priemonių nesunkiai galima pasigaminti ir patiems. Tam gali būti naudojami tiek pavieniai EA (citrinžolių, gvazdikėlių, pipirmėčių, eukaliptų, bazilikų, pelargonijų,  rozmarinų, čiobrelių, anyžių), tiek jų mišiniai (pvz., citrinžolių, gvazdikėlių, pipirmėčių).


Kaip naudoti?

  • naudojant grynus EA, vienas kitas lašas užlašinamas ant drabužių, avalynės arba artimoje aplinkoje, kad pasklistų kvapas. Neskiestų EA netepti tiesiai ant odos! Nepamirškite, kad EA yra lakūs, gana greit išgaruoja, todėl procedūrą reikia pakartoti kas kiek laiko, priklausomai nuo aplinkos sąlygų.
  • naudojant tiesiog ant odos, neuždengtos kūno vietos patepamos pasiruoštu mišiniu (į 100 ml bazinio aliejaus – migdolų, sezamų ar kito – įmaišoma apie 2-3 ml (50-60 lašų) pasirinkto EA arba EA mišinuko). Tokiu mišiniu reiktų teptis kas keletą valandų.

Pasirinktos priemonės įvairius žmones gali veikti skirtingai, todėl patartina išbandyti keletą variantų. Jei jau įgėlė, šalia kitų priemonių, mažinančių paraudimą, niežulį, perštėjimą, galima naudoti arbatmedžių (pražangialapių mirtenių) EA – lašeliu šio aliejaus tiesiog patepkite įkąstą vietą. Arbatmedžių EA taip pat ir atbaido uodus – jo kvapo nemėgsta ir kiti įvairūs vabzdžiai.

Dar galima paminėti, jog kandys nemėgsta levandų, o siekiant apraminti bites naudojama melisa.

Dėmesio! Būkite atsargūs, ypač naudodami vaikams – reiktų įsitikinti, kad vaikas nealergiškas naudojamam EA (išbandyti mažame odos plotelyje). Saugotis, kad nepatektų į akis.

Eterinius aliejus laikyti vėsioje vietoje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių.

Informacija pateikiama pažintiniais tikslais.

 

Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.